O nás

about-us

Naše rodinné hospodářství oficiálně vzniklo na začátku 90. let, ale naši předci se zemědělství věnovali již v meziválečném období, za komunismu bohužel jen na záhumence pro vlastní potřebu.

Postupným rozšiřováním výměry a modernizaci po revoluci se hospodářství dostalo až k dnešní podobě, kdy obhospodařujeme přibližně 70 hektarů orné půdy vlastní technikou. Naší hlavní plodinou jsou brambory, které pěstujeme na zhruba polovině výměry. Dalšími plodinami jsou pšenice, ječmen, cibule a meziplodiny zlepšující kvalitu půdy (například čirok, hořčice a další). Dříve jsme pěstovali také mrkev, celer, petržel a zelí, ale od těchto plodin jsme již upustili a věnujeme se především pěstování brambor.

Prodáváme rané brambory (od června do konce srpna) a především brambory na zimní uskladnění (od září), v menším množství pak také brambory krmné a zámecké. Naší hlavní prioritou je kvalita, ne kvantita. Brambory máme k prodeji po celý rok. Většinu produkce prodáváme přímo konečným spotřebitelům ze dvora v Litoli (Dobrovského sady 426) nebo v naší prodejně ve Smržovce (Hlavní 576, více informací naleznete v záložce ‚Kontakty‘).

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Fotogalerie

phone

Hlavní provozovna

Odběr po domluvě, před příjezdem se prosím objednejte po telefonu.

  • Adresa: Dobrovského sady 426/18, 289 22 Lysá nad Labem
  • Telefon:+420 739 039 524
  • Email:proch.jitka@email.cz

Prodejna

Otevírací doba:
Pondělí - Pátek: 9:00 - 17:00
Sobota: 8:00 - 12:00
Neděle: zavřeno

  • Adresa: Hlavní 576, Smržovka okres Jablonec nad Nisou
  • Telefon:+420 739 039 500
  • Email:proch.jitka@email.cz
phone